بهترین دستگاه تاریخ زن اتوماتیک کدام است؟

یکی از دستگاه‌هایی که امروزه در صنایع گوناگون استفاده از آن کاربردی بوده و باعث افزایش سرعت کار می شود، دستگاه تاریخ زن اتوماتیک نام دارد .
به طور کلی دستگاه های تاریخ زن به چهار دسته تاریخ زن دستی ، نیمه اتوماتیک ، اتوماتیک و جت پرینتر تاریخ زن طبقه بندی می شوند و سیستم عملکرد آنها به صورت مکانیکی و حرارتی می باشد .
در این مقاله به بررسی دستگاه تاریخ زن اتوماتیک پرداخته ایم . دستگاه تاریخ زن اتوماتیک چیست ، مزایا و عملکرد آن کدام است و تفاوت آن با سایر دستگاه ها در چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوالات تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک چیست؟

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک نوعی چاپگر است که در کارخانه به خصوص کارخانه های مواد غذایی که حجم تولید محصولات آنها زیاد است، برای درج تاریخ تولید و انقضاء ، سری ساخت ، قیمت و غیره بر روی محصولات بصورت خودکار و بدون دخالت دست اپراتور استفاده می شود.
این دستگاه ها برای چاپ از ریبون و جوهر جامد یا جوهر خشک استفاده می کنند و می توانند کار چاپ را تا چهار سطر بر روی محصول انجام دهند.

انواع تاریخ زن اتوماتیک

این دستگاه ها دارای دو نوع دستگاه تاریخ زن غلطکی و دستگاه تاریخ زن رومیزی هستند که در کارخانه ها و خطوط تولید نصب می‌شوند.
سرعت بالای کار توسط دستگاه های تاریخ زن غلطکی باعث شده است که از آن ها برای درج تاریخ تولید و انقضا ، قیمت و غیره بر روی محصولات استفاده شود .

بهترین دستگاه تاریخ زن اتوماتیک کدام است؟
بهترین دستگاه تاریخ زن اتوماتیک کدام است؟

عملکرد انواع دستگاه های تاریخ زن

– تاریخ زن دستی

برای کار با این دستگاه ها اعداد و حروف مورد نظر در جای مخصوص خود قرار داده می شوند و در زیر دستگاه قرار می گیرند، سپس ریبون در جای خود نصب شده و از زیر شابلون حروف گذر می کند . هر باری که دستگاه گرم می شود دسته دستگاه به سمت پایین کشیده می شود و با استفاده از فشار ، حرارت و اثر ریبون اطلاعاتی که در شابلون چیده شده بود بر روی بسته بندی چاپ می شود.

– تاریخ زن نیمه اتوماتیک

این دستگاه ها به دلیل دارا بودن عملکرد سه گانه که شامل فرمان دستی، فرمان تایمری و پدالی، با استقبال زیادی از طرف تولیدکنندگان روبرو شده اند.
این دستگاه ها می توانند کار چاپ را بر روی انواع فیلم های pvc، opp، PE،PT انجام دهند .

– نحوه عملکرد تاریخ زن اتوماتیک

این دستگاه در خطوط تولید به عنوان کامل کننده عمل بسته بندی نصب شده و محصولات تولید شده توسط نوار نقاله روبه روی آن قرار می‌گیرند.
سپس دستگاه تاریخ زن اتوماتیک اطلاعات لازم برای چاپ را بر روی محصول چاپ می کند.
سرعت زیاد این دستگاه ها در حین کار باعث شده است که از آن ها برای خطوط تولیدی که حجم محصولات آنها زیاد است، استفاده شود.

– عملکرد جت پرینتر تاریخ زن

این نوع تاریخ زن ها برای چاپ انواع نوشته ها ، آرم ، لوگو، بارکد و موارد دیگر بر روی محصولات تولیدی کارخانه ها استفاده می‌شوند و دارای دو نوع پرینترهای کارتریجی و جوهر افشان هستند.
از جت پرینترهای کارتریجی برای چاپ بر روی کاغذ، مقوا و کارتن استفاده شده و از پرینترهای جوهر افشان برای موارد دیگر استفاده می شود.

مزایا و ویژگی های تاریخ زن اتوماتیک

– این دستگاه ها از تکنولوژی فتو الکتریک استفاده نموده و می توانند درجه حرارت دستگاه را به صورت اتوماتیک تنظیم کنند.
– عملکرد قدرتمند و دارا بودن قابلیت شمارنده اتوماتیک از دیگر ویژگی های این دستگاه ها می باشد .
– در دستگاه های تاریخ زن اتوماتیک تمام عملیات پرینت ، جمع‌آوری و خوراک دهی به صورت خودکار انجام می شود.
– از تاریخ زن های اتوماتیک می توان برای چاپ بر روی انواع پاکت ، فویل ، آلومینیوم ، کیسه‌های پلاستیکی، لیبل ، مقوا و غیره استفاده نمود.
– برای استفاده از این دستگاه ها نیاز به دخالت دست اپراتور نبوده و تنها نظارت کلی بر روی عملیات چاپ کافی است.
– این دستگاه ها هیچگونه محدودیتی از نظر چاپ بر روی سطوح مختلف نداشته و از آنها می‌توان بر روی هر گونه سطوحی اعم از سطوح صاف یا ناهموار و دارای هرگونه جنسی کار چاپ را انجام داد.

تفاوت دستگاه‌های تاریخ زن دستی و اتوماتیک

از دستگاه های تاریخ زن دستی به دلیل استفاده از تکنولوژی های قدیمی و قیمت مناسبی که دارند در تولیدی های با حجم پایین استفاده می شود اما دستگاه های تاریخ زن اتوماتیک با استفاده از تکنولوژی‌های جدید کار می کنند و بدلیل سرعت بالایی که در حین کار دارند از آنها در کارخانه های بزرگ که تولید محصول در آنجا زیاد است، استفاده می‌شود.
چاپ اطلاعات مورد نیاز در دستگاه های تاریخ زن دستی توسط ریبون و با کمک اپراتور انجام شده در حالی که در دستگاه های اتوماتیک این کار به صورت خودکار انجام می شود و عملکرد دستگاه حرارتی و با کمک جوهر جامد انجام می‌شود.

تفاوت دستگاه تاریخ زن اتوماتیک و جت پرینتر تاریخ زن

تاریخ زن اتوماتیک دارای جعبه‌ای است که انواع اعداد و حروف در آن قرار دارد و هنگامی که کار چاپ انجام می‌شود، باید حروف و اعداد برای چاپ اطلاعات روی پک چیده شوند، اما جت پرینتر تاریخ زن این جعبه حروف را نداشته و همانند کامپیوتر دارای حافظه است که با دادن برنامه به این حافظه کارچاپ را انجام می دهد.
توسط تاریخ زن اتوماتیک امکان چاپ آرم و لوگوی کارخانه بر روی محصولات وجود ندارد، اما جت پرینتر تاریخ زن می تواند این موارد را بر روی محصولات چاپ کند.
دستگاه های تاریخ زن اتوماتیک توانایی چاپ تا نهایت چهار سطر بر روی محصول داشته در حالی که جت پرینتر محدودیتی از نظر چاپ ندارد.

بهترین دستگاه تاریخ زن اتوماتیک کدام است ؟

با توجه به موارد گفته شده و پیشرفتهای تکنولوژی ، می توان نتیجه گرفت به صرفه ترین و سریعترین دستگاه در حال حاضر  ، جت پرینترهای اتوماتیک هستند که قابلیت چاپ روی هر سطحی را داشته و قابلیت های فراوانی در چاپ انواع حروف و عدد و آرم و بارکد را دارند .

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید :09128900624 –  09128888390

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *