فروش و گارانتی جت پرینتر

راهنمای خرید جت پرینتر – نکاتی در خصوص گارانتی دستگاه جت پرینتر که هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم

بسیاری از خطوط تولید به یک دستگاه جت پرینتر صنعتی مجهز هستند. بخشی از صنایع محصولاتشان را بدون درج اطلاعاتی مانند تاریخ انقضا نمی توانند وارد بازار کنند و گروهی دیگر نیز برای شناسایی محصولات خود  کدها و لوگوهایی مانند سریال نامبر، شیفت کاری و … را بر روی بسته بندی محصولات خود درج می کنند، تمامی این مسئولیت ها در خطوط تولید بر عهده ی جت پرینترهای صنعتی است. عملا بدون دستگاه جت پرینتر ارائه محصول به بازار و یا انبار کردن آن مقدور نیست. بنابراین ایجاد هر مشکلی در دستگاه جت پرینتر باعث وقفه در تولید و نیمه تمام ماندن پروسه ی تولید می شود. سوال اساسی اینجا است که برای کم کردن مشکلات مرتبط با خرابی دستگاه جت پرینتر چه باید بکنیم.

انتخاب فروشنده مناسب

دستگاه های جت پرینتر جزو دستگاه هایی است که در خطوط تولید به شکل مداوم کار می کنند و نیاز به جوهر و حلال و لوازم جانبی و مصرفی مانند فیلتر و هد دارند. بنابراین بسیار مهم است که این دستگاه را از فروشنده ای تهیه کنید و بتواند لوازم مصرفی و جانبی و قطعات یدکی را به شکل کامل تامین کند. همچنین بسیار لازم است تحقیق کنید که فروشنده ی شما توانایی تعمیر دستگاه جت پرینتر را دارد یا خیر. در صورتی که فروشنده ای که دستگاه را از آن تهیه می کنید توانایی گارانتی و تعمیر دستگاه را ندارد گزینه ی دیگری که می تواند پیش رویتان باشد این است که آیا مجموعه ای دیگری می تواند خدمات تعمیر و تامین نیازهای دستگاه را ارائه کند یا خیر. در صورتی که این مورد را نیز نیافتید بهتر است به فکر دستگاه و فروشنده ی دیگری باشید.

جت پرینتر C18
جت پرینتر c18 در حین کار

تهیه دستگاه دوم

یکی از راهکارهای که بعضی مجموعه ها برای جلوگیری از توقف تولید انتخاب می کنند تهیه دستگاه یدکی یا دستگاه دوم است. در صورتی که این راهکار را برای کم کردن ریسک خرابی دستگاه جت پرینترتان انتخاب کردید، لازم است توجه کنید که دستگاه دوم شما نیز حتی در صورتی که از آن استفاده نمی کنید نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. و در صورتی که هد آن را با جوهر تغذیه کرده اید چاپ نکردن با آن موجب خشکی جوهر در هد دستگاه و در نهایت خرابی هد می شود. بنابراین در صورتی که دستگاه دوم برای مواقع ضروری تهیه کرده اید حتمن درباره نگهداری از این دستگاه با شرکت فروشنده مشورت کنید.

ارائه دستگاه یدکی

در صورتی که توانایی خرید دستگاه یدکی و دوم را برای موارد ضروری ندارید، لازم است بدانید بعضی از فروشندگان دستگاه های جت پرینتر می توانند در هنگام خرابی دستگاه تا زمانی که دستگاه جت پرینتر شما تعمیر و به کارخانه برگردانده شود، به شما دستگاه یدکی ارائه کنند. حتمن هنگام خرید دستگاه جت پرینتر، دقت کنید که فروشنده ای که این دستگاه را به شما ارئه می کند، توانایی ارائه همچین خدمتی را در زمان خرابی و بروز مشکل برای دستگاه شما داشته باشد. تا از تعطیلی خط تولید جلوگیری کنید.

ارائه خدمت در محل

خدمات تعمیر و سرویس دهی به دستگاه های جت پرینتر به دو صورت تعمیر در محل و تعمیر در مکان فروشنده ارائه می شود. معمولا مشکلاتی جزئی در محل خریدار حل می شود و مشکلات عمده تر در محل فروشند،. زیرا پروسه ای عیب یابی و تامین قطعه و تعمیر دستگاه در صورتی که مشکل حاد باش زمان بر و نیازمند وسایل تعمیر است که حمل آنها به مکان فروشنده گاها حتی ممکن نیست.

نصب سریع جت پرینتر

هنگام خرید جت پرینتر حتما اطلاع کسب کنید که نصب و راه اندازی دستگاه جت پرینتر چه مقدار زمان می برد. خصوصا زمانی که دستگاه جت پرینتر قبلی شما با مشکل روبرو شده است، سرعت واحد فروشنده در نصب و راه اندازی دستگاه می تواند معیار بسیار مهمی  هنگام خرید دستگاه باشد.

[wp-review id="1219"]

آخرین مطالب سایت

محصول تصادفی

جت پرینتر دستی HR-260

جت پرینتر HR-260

iKonMac HR-260 جت پرینترهای دستی HR-260 کمپانی iKonMac انگلستان، با تکنولوژی هدهای Xaar تجربه ای جدید از  چاپگرهای پرتابل به شما در ابعاد صنعتی به

ادامه مطلب »
بستن منو