چگونه از مشکلات جت پرینتر رها شویم!

مشکلات جت پرینتر ، از مواردی است که حتما با آن برخورد داشته اید. دستگاه های جت پرینتر در عین سادگی و کارایی بالا بعضی وقت ها مشکلات زیادی ایجاد می کنند. گروهی از این مشکلات از بابت عدم نگهداری صحیح این دستگاه ها ایجاد می شود که پیش از این به آنها پرداخته ایم.  برای اطلاعات بیشتر مطلب نکاتی برای مراقبت و نگهداری جت پرینتر را بخوانید.
اما گروهی از مشکلات جت پرینتر هستند که با بررسی دقیق هنگام خرید می توان برای همیشه از آنها اجتناب کرد. در زیر سوال ها و مشکلاتی که افراد مختلف هنگام کار با دستگاه های جت پرینتر با آنها مواجه می شوند را آورده ایم. اگر شما هنوز دستگاه جت پرینتر نخریده اید یا بخاطر مشکلاتی که دستگاه جت پرینتر قبلی برای شما ایجاد کرده، به فکر تهیه دستگاه جدیدی هستد،  ممکن است یکی از سوال ها و مشکلات زیر در آینده، مشکل شما هم باشد. پس تا می توانید هنگام خرید دستگاه به نکات زیر توجه کنید تا در آینده به مشکلی بر نخورید:

رایجترین مشکلات جت پرینتر

 

مشکلات جت پرینتر
مشکلات جت پرینتر

 

  • چرا دستگاه جت پرینتر کارخانه ما تعمیر نمی شود؟

برای مواجه نشدن با این مشکل پیش از خرید حتما به دو نکته توجه کنید:

  1. اگر دستگاهی که برای خرید انتخاب کرده اید تکنولوژی بسیار جدیدی دارد در مذاکره با شرکت فروشنده مطمئن شوید که از منظر تامین قطعات و دانش فنی تعمیر دستگاه در آینده می توانید کاملا به آنها تکیه کنید. در صورتی که احساس کردید فروشنده نمی تواند این اطمینان را به شما بدهد بهتر است به فکر دستگاهی دیگر باشید.
  2. بسیاری از دستگاه های جت پرینتر بدون پشتیبانی و گارانتی فنی در ایران فروخته می شوند و عدم توجه یه این مسئله مشکلات زیادی را برای کارگاه ها و کارخانه ها ایجاد می کند. پس  دستگاه خود را از فروشندگان و شرکت های معتبر و مطمئن و باسابقه تهیه کنید.
  • چرا هزینه ی جوهر دستگاه جت پرینتر کارخانه ما بالا است؟

دستگاه های جت پرینتر با تکنولوژی های مختلف و با کارایی های متفاوتی تولید می شوند. بسیار مهم است که هزینه های دستگاهی که تهیه می کنید با حجم تولید شما همخوان باشد. اگر بخواهیم ساده بگوییم به جز استنثاهایی معمولا دستگاه هایی که قیمت بالایی دارند هزینه‌ی جوهر کمی دارند و در عین حال دستگاه های  با قیمت پایین هزینه جوهرشان برای تولیدهای بالا غیرمنطقی است. پس پیش از خرید حتما میزان تولید خود را با هزینه ی جوهری که در آینده قرار است هزینه بکنید، بسنجید.

یکی دیگر از راه های کم کردن هزینه جوهر تغییر تکنیک های چاپ دستگاه است. برای مثال انتخاب چاپ نقطه ای در دستگاه هایی که این امکان را دارند میزان مصرف جوهر را تا حد زیادی کاهش می دهد.

  • چه کار کنم که هنگام خرابی دستگاه جت پرینتر تولید ما متوقف نشود؟

در صورتی که چند خط تولید دارید و همزمان چند دستگاه جت پرینتر در مجموعه شما مشغول به کار هستند منطقی است یک یا دو دستگاه جت پرینتر اضافه تهیه کنید تا زمانی که یکی از دستگاه های جت پرینتر شما با مشکل مواجه شد ، با جایگزینی دستگاه به صورت  موقتآن بتوانید مشکل را حل کنید. اما اگر تنها از یک دستگاه جت پرینتر استفاده می کنید، احتمالا تهیه یک دستگاه جت پرینت یدک برای شم گزینه مناسب و منطقی نخواهد بود. در این صورت بهترین راه این است که دستگاه تان را از مجموعه ای خریداری کنید که اولا بتواند به محض مواجهه با مشکل یا خرابی، سریعا پاسخگو باشد و مشکل دستگاه شما را به سرعت حل کند و ثانیا در صورتی که دستگاه شما با مشکل مواجه شد بتواند به صورت موقت تا زمان حل شدن مشکل یک دستگاه جت پرینتر یدک به شما بدهد.

  • چرا دستگاه جت پرینتر ما یک ردیف چاپ نمی کند؟

این مسئله به خاطر این است که یک ردیف از نازل هد دستگاه جت پرینتر شما به درستی کار نمی کند. و احتمالا دلیل آن یکی از موارد زیر است:

  1. به نازل هد چاپگر صنعتی  شما آب پاشیده شده و یا رطوبت در محل کارخانه شما زیاد است.
  2. هد دستگاه شما به خوبی شستشو داده نشده است. هنگام شستشو استفاده از حلال مخصوص دستگاه اهمیت بالایی دارد.
  3. فیلتر دستگاه شما به موقع تعویض نشده است.
  4. کانکشن یا برد پشت هد دستگاه های چاپگر های صنعتی قطعه حساسی است. به این دلیل که قطعه زیر فشار کاری بالایی است. در صورتی که تولید شما بالا است حتما از شرکت معتبری دستگاه را تهیه کنید تا مطمئن شوید دستگاه می تواند فشار کاری شما را تحمل کند. گاها دلیل اصلی عدم چاپ در بخش هایی از نازل  ضعیف بودن قطعات و در کل دستگاه شما است.

چه سوال دیگری دارید که در این مطلب به آن پرداخته نشده است.   با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و سوال خود را در میان بگذارید. کارشناسان فروش ما ما با نزدیک به 20 سال سابقه به شما کمک خواهند کرد تا اطلاعات کاملی پیش از انتخاب دستگاه جت پرینتر داشته باشید.

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید : 09128900624 –  09128888390