مسیر شویی جت پرینتر

دستگاه های جت پرینتر به علت استفاده از جوهر، نیازمند نگهداری ویژه ای هستند. باتوجه به اینکه جوهر در دستگاه به مرور زمان خشک می شود، این خشکی ممکن است به قطعات مختلف دستگاه، خصوصا هد دستگاه جت پرینتر ضربه بزند. همچنین استفاده از جوهر نامناسب و یا آلودگی جوهر ممکن است باعث گرفتگی مسیر شود. یکی از کارهایی که برای رهایی از این مشکلات در شرکت های ارائه دهنده خدمات جت پرینتر انجام می شود مسیر شویی است. این عمل بهتر است توسط تکنیسین کارآزموده و در واحد ارائه دهنده خدمات جت پرینتر ارائه شود تا از ایجاد هر گونه آسیبی به دستگاه در حین مسیرشویی جلوگیری شود.

مسیر شویی جت پرینتر
مسیر شویی جت پرینتر

مسیر شویی جت پرینتر چگونه انجام می شود؟

مسیر شویی به چند روش مختلف انجام میشود مشخص ترین و معروف ترین روش مسیر شویی از ابتدای مسیر یا به زبان ساده تر از کارتریج است که تمام مسیر دستگاه از کارتریج شسته میشود و در مسیر خود تمامی لوله ها و فیلتر و هد دستگاه را نیز شستشو میدهد.
باید توجه داشت که هر چند مسیر شویی بخشی از مشکلات ایجاد شده برای جت پرینتر را حل می کند اما عمل مسیر شویی برای سیستم هد و فیلتر دستگاه مفید نیست و باعث کاهش طول عمر هد و فیلتر جت پرینتر می شود. بنابراین انجام مکرر آن باعث از بین رفتن هد خواهد شد و پیشنهاد کداجت برای شستشو فقط برای موارد خاص و ضروری تحت نظر کارشناسان این شرکت است.
معمولا عمل مسیر شویی زمانی انجام میشود که گرفتگی در هد دستگاه دیده شود یا برای مدتی نیاز به چاپ با دستگاه نباشد. در این زمان ها می توانید با این شرکت تماس بگیرید و اقدامات لازم را با توجه به توضیحات کارشناس مربوطه و یا توسط ایشان انجام دهید.
بهترین راه برای افزایش طول عمر دستگاه استفاده از جوهر مناسب و مطمئن و استفاده ی مداوم از دستگاه است.

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید :09128900624 –  09128888390