جت پرینتر کداجت

بررسی و خرید جت پرینتر درشت نگار

جت پرینتر درشت نگار ، سیستم DOD مخفف Drop on Demand Printer است و یکی از انواع سیستم های چاپ صنعتی است که در دستگاه های جت پرینتر استفاده می شود. دستگاه های DOD  خود به دو نوع لارج کارکتر (درشت نگار) و های‌ رزولوشن تقسیم می شوند. در این بخش دستگاه های لارج کاراکتر معرفی می شوند. در آینده نزدیک دستگاه های های-رزولوشن به تفصیل بررسی می شوند.

دستگاه های جت پرینتر لارج کارکتر

در این مدل از دستگاه های جت پرینتر  نازل ها به قطر 120 الی 150 میکرون وجود دارند و فاصله بین نازل ها در حدود 2 الی 3 میلیمتر است.  تعداد نازل ها 7 -12 -16 و بعضا 32 نازل است . چاپ در این مدل از دستگاه های چاپگر صنعتی وضوح بالایی ندارد ولی عرض پهنی دارند و معمولا برای محصولات بزرگ نظیر لوله و کیسه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

 جت پرینتر سیستم DOD
جت پرینتر سیستم DOD

کارکرد  دستگاه های لارج کارکتر

در این مدلها معمولا جوهر توسط پمپ باد  از داخل مخزن جوهر به دستگاه هدایت می شود (بسیار مشاهده شده است بنا به خرابی پمپ جوهر – جوهر بالاتر از دستگاه به حالت تزریق سرم به دستگاه می رسد) و بعد فیلتر شدن به محفظه داخل نازل وارد می شود. اساس کار نازل ها به صورت سیم پیچ و بوبینی است که معمولا در انتها دراری یک پیچ تنظیم خروجی جوهر دارند و پرتاب جوهر با تولید صدا همراه است.

نمونه چاپ و عملکرد جت پرینتر درشت نگار

 

انواع دستگاه جت پرینتر لارج کارکتر در صنایع مختلف

در ایران به این نوع از جت پرینتر درشت نگار نامیده می شود و سالها در صنعت تولید انواع لوله پلیکا ( PVC ) با برند کیس کودر دومینو (Domino Case Coder)  شناخته می شد. شرکت ساون با مدل کداجت 5000 SAUVEN CODAJET 5000 وارد بازار جت پرینتر های درشت نگار شد اما موفقیت چندانی به دست نیاورد و بسیار زود از بازار خارج شد.. شرکت های نظیر زانوسی ایتالیا نیز از برند های موفق در این بازار هستند و در صنعت تولید کاشی و سرامیک بی نظیر بودند هر چند که رقیب جدی بنام تاپ جت داشتند.. دستگاههای جت پرینتر  ایماژ (Imaje) فرانسه در بخش صنایع غذایی ایران سالها حضور پررنگی برای چاپ بر روی کارتن های مواد غذایی داشتند.

همچنین کمپانی EBS یکی از قدیمی ترین و پیشرفته ترین در زمینه تولید انواع دستگاه جت پرینتر می باشد. که حوزه تخصصی آنها دستگاه های پرسرعت با سیستم CIJ می باشد. همچنین اولین شرکتی هستند در دنیا که دستگاه های جت پرینتر پرتابل را طراحی کرده اند. دستگاه جت پرینتر پرتابل EBS250  در سال 2005 موفق به دریافت مدال طراحی در زمنیه تولید انواع دستگاه های جت پرینتر در دنیا گردید شد. همچنین در ایران سالهای بسیاری است که دستگاه جت پریتنر با سیستم CIJ از سری EBS6000 مشغول به کار می باشند.

هزینه مواد مصرفی ، سرویس و خدمات دستگاههای درشت نگار

معمولا جت پرینتر های درشت نگار خرابی های متداول گرفتگی نازل و فیلتر اصلی راو یا بعضا سوختگی و اتصالی برق سیم پیچ های بوببین نازل دارند. قیمت جوهر آن کاملا مقرون به صرفه بوده و عمدا کارخانجات جوهر را با اضافه کردن حلال رقیق می کنند . با توجه به سادگی و قدیمی بودن تکنولوژی ساخت این دستگاه ها هزینه و تشخیص ایراد در مادر برد اصلی این دستگاه ها پایین است و پیچیدگی خاصی ندارد.

فروش انواع جت پرینتر های درشت نگار

جت پرینترهای صنعتی کداجت ، با بیش از 20 سال سابقه ، هم اکنون از شناخته شده ترین جنت پرینترهای موجود در بازار ایران برای چاپ روی انواع بسته بندی حبوبات هستند.

✴️ فروش انواع جت پرینتر درشت نگار با 12 ماه گارانتی و 60 ماه خدمات پس از فروش
✴️ بهترین قیمت برای خرید جت پرینتر متناسب با بودجه و نیاز شما
✴️ مشاروه رایگان برای انتخاب بهترین جت پرینتر درشت نگار
✴️ تامین موارد مصرفی از قبلی انواع جوهر مشکی، سفید و رنگی برای چاپ روی انواع بسته بندی
✴️ راه اندازی و آموزش کار با جت پرینتر

چگونه متن پیام چاپی در دستگاه های درشت نگار وارد میشود؟

در بعضی از مدل های دستگاه های درشت نگار از طریق کیبورد دستگاه وارد می شود و در بعضی مدلهای دیگر اطلاعات ورودی از طریق یک کیبرد که به دستگاه متصل شده این امکان را به کاربر داده می شود.

تلفن مشاوره و فروش

12 ماه گارانتی 60 ماه خدمات پس از فروش ، برای جلب رضایت کامل شما