جت پرینتر کداجت

آشنایی با دستگاه های جت پرینتر TIJ

جت پرینتر TIJ، چاپگرهای سیستم پیزویی هستند که نازلهای آن فقط یک نقطه را چاپ میکنند (پیزو الکتریک) پیزوالکتریک ویژگی برخی از مواد و کریستالها است که برای تبدیل انرزی مکانیکی به انرژی الکتریکی و بالعکس از آنها استفاده میشود. نمونه آن  فندکهای موجود در خانه ها است. در این نوع فندک ها( فندک های بدون گاز)با هر بار کشیدن ماشه در واقع یک ضربه به پیزوالکتریک وارد می شود و پیزو الکتریک مربوطه یک جرقه در لوله خروجی فندک ایجاد می‌کند .

البته در دستگاه های جت پرینتر  این عملیات در جهت عکس عمل می کند و  با واردشدن یک ولتاژ به پیز الکتریک یک ضربه از آن برای پرتاب جوهر گرفته می شود

تفاوتی که میان چاپگرهای Cij و پرینتر های DOD وجود دارد این است که در این نوع پرینتر ها چاپ توسط یک نازل  صورت می گیر اما در چاپگرهای DOD قطرات طبق فرمان توسط نازلهای متعدد چاپ میشوند.

آشنایی با دستگاه های جت پرینتر TIJ
آشنایی با دستگاه های جت پرینتر TIJ

(جت پرینتر TIJ)  Tij Printer =  Thermal Inkjet Technology

چاپگرهای اچ پی ( HP ) با تکنولوژی Tij همان چاپگرهای جوهر افشان با تکنولوژی حرارتی میباشند: در این نوع از جت پرینترها، از تعدادی  شیر برقی خیلی کوچک استفاده شده است که حجم جوهر خروجی آنها نسبت به ریز نگارها بسیار بالاتراست و به همین خاطر درشت نگار نامیده می شوند.

کارکرد آنها به صورت زیر است:

  1. هدایت جوهر به پشت نازل توسط باد
  2. باز و بستن شدن بسیار سریع شیر برقی
  3. پرتاب جوهر از الماس جلوی نازل به بیرون
  4. ایجاد نقطه با قطر دو الی سه میلیمتر.

تعداد نازل ها در این نوع از چاپگر معمولا ضریبی از عدد هفت است.  در هنگام کار با این دستگاه ها باید توجه داشت که جوهر سطوح متخلخل مانند کاغذ و کارتن با جوهر سطوح غیر متخلخل مانند پلاستیک متفاوت است.

در این نوع از چاپگرها تعداد نازلها متناسب با تعداد خط قابل چاپ بوده و تقریبا ضریبی از عدد ۷ میباشند ( بدون احتساب فاصله بین خطوط ) و در مدلهای یک خط تا حتی ۸ خط قابل ارائه میباشند .

باید توجه داشت که کیفیت چاپ این نوع چاپگر کیفیت بالایی ندارد  و معمولا با توجه به درشتی و مناسب بودن استفاده از آنها برای بسته های بزرگ مناسب هستند.

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید :
09128900624 –  09128888390

تلفن مشاوره و فروش

12 ماه گارانتی 60 ماه خدمات پس از فروش ، برای جلب رضایت کامل شما