جوهر جت پرینتر لیتری بخریم یا کارتریج؟

جوهر جت پرینتر در دو نوع لیتری و کارتریجی ارائه می شود. معمولا قیمت این نوع جوهر ها در صورتی که در حجم یکسانی تهیه شوند تفاوت قیمت چندانی با یکدیگر ندارند به همین خاطر به خریداران توصیه می شود، جوهر را به صورت کارتریجی تهیه کنند.

جوهر جت پرینتر لیتری یا کارتریج؟

 

 کارتریج و جوهر جت پرینتر
کارتریج و جوهر جت پرینتر

جوهر لیتری و کارتریج جت پرینتر

جوهر لیتری جت پرینتر در سالهای گذشته برای دستگاه های قدیمی و بزرگ استفاده می شد که مخزن جوهر و حلال داشتند و جوهر و حلال به صورت لیتری تهیه می شد و درون مخزن دستگاه ریخته می شد و خود دستگاه با مخلوط کردن آن شروع به چاپ میکرد اما در دستگاه های جدید برای جلوگیری از اتفاقاتی که در دستگاه های قدیمی می افتاد و برای پیشگیری از آنها توصیه ما به شما دوستان جوهر به صورت کارتریجی است ولی علت آن چیست؟

علت آن این است که نازل های این دستگاه بسیار باریک  ظریف هستند و در صورت خریداری جوهر های لیتری و پر شدن آن توسط شما ، ممکن است در هنگام پر کردن جوهر گرد و خاک موجود در هوا با سرنگ وارد سیستم هد شود و باعث گرفتگی شود و به مرور زمان باعث خرابی هد شود  یا در میزان پر کردن آن مشکلی پیش بیاد و میزان آن کم و زیاد شود که هر کدام مشکلات مخصوص به خود را دارند پس توصیه ما به شما جوهر کارتریج آماده هست که با پمپ ها ی مخصوص و در شرایط خلأ پر شده و آماده هستند.

بنابراین برای جلوگیری از مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده پیش بیاید و برای اینکه از خرابی هد دستگاه جت پرینتر خود جلوگیری کنید، حتی اگر جوهرهای کارتریجی تفاوت قیمت دارند توصیه ما این است که این تفاوت هزینه را پرداخته و از مشکلات پیش رو جلوگیری کنید.

جوهر ریزی و خفه کردن

بعد از پرچ کردن دستگاه جت پرینتر ممکن است کمی جوهر در قسمت زیرین پلیت قوطی هد باقی بماند و در هنگام چاپ باعث کثیف کردن محصول شما شود. برای جلوگیری از این اتفاق لطفا پس از پرچ کردن با دستمال کاغذی قسمت زیرین قوطی هد را تمیز کنید تا محصولتان آلوده نشود(به هیچ عنوان به هیچ عنوان دستمال کاغذی,دستمال عینک و اجسام خارجی به هد دستگاه نباید برخورد کند)

اگر احیانا بعد از پرچ کردن دستگاه شروع به جوهر ریزی کرد احتمال دارد که دستگاه به اصطلاح خفه کرده باشد برای بر طرف کردن این حالت قوطی دستگاه را از جایگاه مخصوص خود خارج می کنیم و رو به بالا می گیریم تا جوهری که پشت هد جمع شده برگردد و جوهر ریزی قطع شود و دستگاه مجددا شروع به چاپ کند.