جت پرینتر کداجت

راهنمای خرید جت پرینتر صنعتی و دستی

نا آشنایی با دستگاه های جت پرینتر و سیستم های مختلف چاپ هنگام خرید دستگاه جت پرینتر  ،  ،باعث می شود در آینده مشکلاتی برای خریداران ایجاد شود که معمولا منجر به نارضایتی افراد و در نهایت خرید دستگاه جدید می شود. اما یک مطالعه ی ساده و تماس با خبرگان این کار باعث می شود تا از ضرر پیش رو جلوگیری شود.   در این مطلب تلاش ما این است که به شما کمک کنیم تا تجربه دیگران را شما دوباره تجربه نکنید.

راهنمای خرید دستگاه جت پرینتر :

 

هنگام خرید دستگاه جت پرینتر به چه مواردی توجه کنیم؟
هنگام خرید دستگاه جت پرینتر به چه مواردی توجه کنیم؟

1.  چه میزان چاپ روزانه در حال حاضر و یا در آینده از دستگاه جت پرینتر خود انتظار داریم؟

هر دستگاهی برای حجم کاری مشخصی طراحی شده است. به جز این مسئله هزینه های جوهر برای چاپ، توسط دستگاه های مختلف متفاوت است برای مثال سیستم های که بر اساس هد HP کار می کنند به علت گرانی جوهر برای چاپ های بالا مناسب نیستند. درباره این موضوع پیش از این در مطلب چگونه از دردسرهای جت پرینتر رها شویم صحبت کرده بودیم. در صورتی که قرار است در آینده نزدیک میزان چاپ خود را افزایش دهید بهتر است از همین حالا به فکر باشید و سیستمی متناسب با نیاز آینده تان تهیه کنی.

2. برای کار ما کدام جت پرینتر مناسب است (دستی یا ثابت)؟

برای بالا بردن سرعت و چاپ دقیق مطمئنا جت پرینترهای ثابت بهترین گزینه اند. اما خیلی وقت ها امکان استفاده از جت پرینتر های ثابت برای خط های تولید وجود ندارد. معمولا هر جایی که بتوان از نوار نقاله برای جا به جایی محصول استفاده کرد می توان از جت پرینتر ثابت نیز بهره گرفت. ابعاد بسیار بزرگ و وزن زیاد محصول، عاملی است که معمولا باعث استفاده از جت پرینتر دستی توسط افراد می شود. برای مطالعه بیشتر مطلب  جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟ را بخوانید.

3. چه مقدار می توانیم برای خرید دستگاه جت پرینتر هزینه کنیم؟

ممکن است در ابتدای فعالیت تولیدی و تجاری خود باشیم و نتوانیم دستگاه پیشرفته ای برای مجموعه خود تهیه کنیم. تحقیق و بررسی مناسب برای خرید محصول و انتخاب محصولی که بتواند متناسب با نیاز ما خدمات دهد مطمئنا می تواند یکی از راه های حل این مسئله باشد و در هزینه های ما صرفه جویی خواهد کرد.

نکته کلیدی در خرید دستگاه جت پرینتر این است که باید طوری این خرید انجام شود که بتواند نیازهای آینده ی ما را نیز تامین کند. معمولا خرید دستگاه ارزان قیمت نامتناسب با حجم تولید، ضررهای زمانی و اقصادی بسیاری به بار می آورد. برای انتخاب درست پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

4 . محصولی که قرار است بر روی آن اطلاعات ما چاپ شود تیره است یا روشن؟

برای چاپ بر روی محصولات تیره از جوهر سفید وبرای چاپ بر روی محصولات روشن از جوهر سیاه استفاده می شود. باید توجه داشت که سیستم های هد HP فقط رنگ مشکی و یا  رنگی (قرمز، آبی، سبز) را برای سطوح جاذب (مانند کاغذ و مقوا) چاپ میکند. در صورتی که بخواهیم به شکل همزمان رنگ های سفید و مشکی را بر روی محصول چاپ کنیم می توانیم با استفاده از جت پرینتر قدرتمند + IKonMac E18 ; که این توانایی را دارد به شکل همزامان با دو هد به کار ادامه دهد، هد HP با جوهر مشکلی برای محصولات روشن و هد زار با جوهر سفید و زرد برای چاپ بر روی محصولات تیره رنگ استفاده کنیم. (این یک نوآوری در صنعت جت پرینتر به شمار می آید.)

5. گارانتی جت پرینتر

علاوه بر موارد فوق در مطلبی جداگانه به بررسی نکاتی که از منظر گارانتی محمصول اهمیت دارند هنگام خرید دستگاه جت پرینتر پرداخته ایم و پیشنهاد می کنیم از این مطلب با عنوان فروش و گارانتی جت پرینتر دیدن کنید.

 

راهنمای خرید و گارانتی جت پرینتر
راهنمای خرید و گارانتی جت پرینتر

6. انتخاب فروشنده مناسب

دستگاه های جت پرینتر جزو دستگاه هایی است که در خطوط تولید به شکل مداوم کار می کنند و نیاز به جوهر و حلال و لوازم جانبی و مصرفی مانند فیلتر و هد دارند. بنابراین بسیار مهم است که این دستگاه را از فروشنده ای تهیه کنید و بتواند لوازم مصرفی و جانبی و قطعات یدکی را به شکل کامل تامین کند. همچنین بسیار لازم است تحقیق کنید که فروشنده ی شما توانایی تعمیر دستگاه جت پرینتر را دارد یا خیر. در صورتی که فروشنده ای که دستگاه را از آن تهیه می کنید توانایی گارانتی و تعمیر دستگاه را ندارد گزینه ی دیگری که می تواند پیش رویتان باشد این است که آیا مجموعه ای دیگری می تواند خدمات تعمیر و تامین نیازهای دستگاه را ارائه کند یا خیر. در صورتی که این مورد را نیز نیافتید بهتر است به فکر دستگاه و فروشنده ی دیگری باشید.

7. خرید جت پرینتر دوم

یکی از راهکارهای که بعضی مجموعه ها برای جلوگیری از توقف تولید انتخاب می کنند تهیه دستگاه یدکی یا دستگاه دوم است. در صورتی که این راهکار را برای کم کردن ریسک خرابی دستگاه جت پرینترتان انتخاب کردید، لازم است توجه کنید که دستگاه دوم شما نیز حتی در صورتی که از آن استفاده نمی کنید نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. و در صورتی که هد آن را با جوهر تغذیه کرده اید چاپ نکردن با آن موجب خشکی جوهر در هد دستگاه و در نهایت خرابی هد می شود. بنابراین در صورتی که دستگاه دوم برای مواقع ضروری تهیه کرده اید حتمن درباره نگهداری از این دستگاه با شرکت فروشنده مشورت کنید.

8. ارائه دستگاه یدکی

در صورتی که توانایی خرید دستگاه یدکی و دوم را برای موارد ضروری ندارید، لازم است بدانید بعضی از فروشندگان دستگاه های جت پرینتر می توانند در هنگام خرابی دستگاه تا زمانی که دستگاه جت پرینتر شما تعمیر و به کارخانه برگردانده شود، به شما دستگاه یدکی ارائه کنند. حتمن هنگام خرید دستگاه جت پرینتر، دقت کنید که فروشنده ای که این دستگاه را به شما ارئه می کند، توانایی ارائه همچین خدمتی را در زمان خرابی و بروز مشکل برای دستگاه شما داشته باشد. تا از تعطیلی خط تولید جلوگیری کنید.

9. ارائه خدمت در محل

خدمات تعمیر و سرویس دهی به دستگاه های جت پرینتر به دو صورت تعمیر در محل و تعمیر در مکان فروشنده ارائه می شود. معمولا مشکلاتی جزئی در محل خریدار حل می شود و مشکلات عمده تر در محل فروشند،. زیرا پروسه ای عیب یابی و تامین قطعه و تعمیر دستگاه در صورتی که مشکل حاد باش زمان بر و نیازمند وسایل تعمیر است که حمل آنها به مکان فروشنده گاها حتی ممکن نیست.

10. نصب سریع جت پرینتر

هنگام خرید جت پرینتر حتما اطلاع کسب کنید که نصب و راه اندازی دستگاه جت پرینتر چه مقدار زمان می برد. خصوصا زمانی که دستگاه جت پرینتر قبلی شما با مشکل روبرو شده است، سرعت واحد فروشنده در نصب و راه اندازی دستگاه می تواند معیار بسیار مهمی  هنگام خرید دستگاه باشد.

انتخاب جت پرینتر :  جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت ؟

اگر سه معیار میزان تولید، مکانیزه و یا غیرمکانیزه بودن خط تولید، و هزینه دستگاه را در نظر بگیریم، دستگاه جت پرینتر دستی مناسب کارگاه های کوچکی است که معمولا تیراژ محدودی دارند و خطوط تولیدشان نیز به صورت مکانیزه در نیامده است.

جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟
جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟

اما مهم ترین معیاری که معمولا به صورت کاربردی در زمان خرید جت پرینتر دستی و یا ثابت مورد نظر قرار می گیرد حجم و اندازه محصولی است که قرار است بر روی آن چاپ  صورت گیرد.  در صورتی که محصول بتواند بر روی نوار نقاله قرار بگیرد، معمولا از جت پرینتر ثابت و در غیر این این صورت از جت پرینتر ثابت استفاده می شود.

برای خطوط تولید صنایع بزرگ که به شکل معمول خطوط تولید سرعت زیادی داشته و محصولات به شکل مکانیزه بر روی خط تولید در حرکت اند و امکان توقف آنها وجود ندارد یا باعث کندی سرعت تولید می شود. برای خطوط تولید صنایع بزرگ، جت پرینترهای صنعتی که به صورت ثابت در خط تولید مورد استفاده قرار می گیرند، بهترین انتخاب هستند.

یک سیستم جت پرینتر ثابت صنعتی باید نکات زیر را پوشش دهد:

  1. شناسایی موقعیت محصول
  2. پاشش جوهر با فشار و سرعت مناسب طبق طبق طرح داده شده.
  3. خشک شدن و پایدار شدن رنگ پاشیده شده در بالاترین سرعت

از دیگر ویژگی هایی یک جت پرینتر صنعتی خوب باید به عملکرد تمام وقت و هزینه مالی نگهداری و تعمیرات پایین آن اشاره کرد.

فروش انواع جت پرینتر دستی و ثابت

جت پرینترهای صنعتی کداجت ، با بیش از 20 سال سابقه ، هم اکنون از شناخته شده ترین جنت پرینترهای موجود در بازار ایران برای چاپ روی انواع بسته بندی حبوبات هستند.

✴️ فروش انواع جت پرینتر  با 12 ماه گارانتی و 60 ماه خدمات پس از فروش
✴️ بهترین قیمت برای خرید جت پرینتر متناسب با بودجه و نیاز شما
✴️ مشاروه رایگان برای انتخاب بهترین جت پرینتر برای چاپ بر روی انواع بسته بندی
✴️ تامین موارد مصرفی از قبلی انواع جوهر مشکی، سفید و رنگی برای چاپ روی انواع بسته بندی
✴️ راه اندازی و آموزش کار با جت پرینتر

تلفن مشاوره و فروش

12 ماه گارانتی 60 ماه خدمات پس از فروش ، برای جلب رضایت کامل شما