جت پرینتر چاپ روی بشکه

جت پرینتر چاپ روی بشکه ، یکی از انواع کاربردهای جت پرینترهای صنعتی کداجت است.چاپ روی انواع بشکه های فلزی ، پلاستیکی ، چوبی و .. در سایزهای مختلف ، به سرعت و با کیفیت بالا با انواع فونت های درشت نگار و ریز نگار امکان پذیر است.
بشکه ، یک ظرف استوانه ای با دو انتهای صاف و بدنه محدب است که به طور کلی برای نگهداری بسته بندی های مواد شیمیایی ، سیالات و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
بشکه از مواد مختلفی مانند فلز ، پلاستیک ، تخته فیبر ، چوب ، مقوا و غیره ساخته می شود.

کداجت : جت پرینتر برای چاپ بشکه فلزی – پلاستیکی و ….

✴️ فروش انواع جت پرینتر دستی و ثابت برای چاپ روی بشکه
✴️ بهترین قیمت برای خرید جت پرینتر ، تاریخ زن و بارکدزن ، متناسب با بودجه و نیاز شما
✴️ مشاروه رایگان برای انتخاب بهترین جت پرینتر برای چاپ روی بشکه
✴️ تامین موارد مصرفی : انواع جوهر مشکی، سفید و رنگی برای چاپ روی انواع بسته بندی
✴️ راه اندازی و آموزش کار با جت پرینتر

نمونه چاپ و کیفیت جت پرینترهای کداجت – چاپ روی بشکه

انواع بشکه و کاربردهای آنان

بشکه فلزی

به طور کلی برای حمل و نقل و نگهداری موادی مانند نفت و گاز و دیگر سیالات از بشکه هایی که با فلز ساخته شده اند ، استفاده می شود . این بشکه ها در اندازه و ظرفیت های مختلف و طبق با استانداردهای خاصی ساخته می شوند که ایمنی این مواد را تامین می کنند .
بشکه های فلزی دارای جنس های مختلفی مانند ورق گالوانیزه، آلومینیوم و غیره بوده و جنس آنها با توجه به مصرفی که دارند و موادی که قرار است درون آنها نگهداری شود ، انتخاب می گردد .
حجم بشکه های فلزی بر طبق مسافتی که قرار است طی شود انتخاب می‌شود به طوری که حجم بشکه هایی که قرار است از یک قاره به قاره دیگر و یا از یک کشور به کشور دیگر فرستاده شوند به طور معمول ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیتر در نظر گرفته شده و ظرفیت بشکه هایی که قرار است در درون شهر یا در داخل شهرهای یک کشور جابجا شوند هزار لیتر در نظر گرفته می شود.
برای ساخت این بشکه ها در کارخانه های تولیدکننده از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده شده و در طی فرایند از ورق های فلزی با ضخامت ۰.۶ تا ۲/۱ برای ساخت بدنه بشکه استفاده می شود. از همین ورق ها برای درب بشکه نیز استفاده می شود و برای آنکه سطح بدنه ورق فلزی فسفاته شود با استفاده از شستشو با آب داغ چربی گیری انجام می شود تا بتوان بدنه بشکه را رنگ آمیزی نمود.
سپس ورق های فلزی که که برای درب بشکه قالب زده و برش خورده اند پرسکاری می شوند .
همچنین برای آنکه فلزهای مورد استفاده در بدنه بشکه شکل محدب بگیرند رول می شوند و سپس برای شکل دهی و درست شدن بشکه مورد جوشکاری قرار می گیرند.
برای آنکه بتوان از بشکه های فلزی به خوبی نگهداری کرد باید آن‌ها را در فضای عاری از رطوبت و محیط های سربسته قرار داد تا از زنگ زدن بدنه آنها جلوگیری شود.

چاپ روی انواع بشکه های فلزی با جت پرینترهای کداجت ، به آسانی و با کیفیت بالا ، انجام می شود.

بشکه های پلاستیکی

این بشکه ها بسیار بادوام و مقاوم بوده و جنس آنها از مواد پلی اتیلن با چگالی و وزن مولکولی بالا است.
از بشکه های پلاستیکی به دلیل آن که دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند برای ذخیره محصولاتی که به صورت مایع و جامد هستند مانند مواد غذایی ، دارو ها ، نوشیدنی ها و غیره استفاده می شود.
بشکه های پلاستیکی از نظر سایز ، ابعاد و شکل ظاهری دارای انواع مختلفی هستند ، به طوری که از نظر ظاهری به بشکه های پلاستیکی دهانه گشاد و دهانه بسته و از نظر ابعاد از حجم ۳۰ لیتر تا ۲۲۰ لیتر دارا می باشند، همچنین در رنگ های مختلف بفروش می رسند.
بشکه های پلاستیکی به دلیل آنکه با مواد اولیه با کیفیت و مرغوبیت تولید می شوند می توانند برای ذخیره هر گونه مواد با ماهیت و جنس های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
از جمله مزایای این بشکه ها علاوه بر استحکام و بادوام بودن می توان به وزن سبک ، قیمت ارزان و حجم زیاد آن ها اشاره نمود.
جت پرینترهای کداجت با انعطاف پذیری بالا ، قابلیت چاپ انواع متن و اعداد و کیو آر را بصورت لوگو ، تاریخ تولید و انقضاو.. روی بشکه های پلاستیکی را دارند .

جت پرینتر چاپ روی بشکه
جت پرینتر چاپ روی بشکه

بشکه های چوبی

این بشکه ها که به نام خمره نیز معروف هستند از نظر شکل همانند سایر بشکه ها بوده و توسط قطعات چوبی که با قلاب های فلزی به یکدیگر متصل شده‌اند ساخته می شوند . از این بشکه ها بیشتر برای نگهداری انواع نوشیدنی ها استفاده می شود.
برای تولید این بشکه ها از چوب تازه با رطوبت حدود ۵۰ درصد استفاده می شود که از طریق کارخانه های چوب بری و الوار سازی تهیه می گردند.
رطوبت این چوب ها باید در طی چند مرحله کاهش پیدا نموده و به ۱۲ درصد برسد . در گام بعدی چوب ها بصورت قطعاتی عریض و باریک برش می خورند و برای سر بشکه از قطعات کوتاه استفاده می شوند اما از قطعات بلند برای بدنه بشکه استفاده شده و برای حالت دادن به بشکه با توجه به این که خم کردن تخته ها باعث شکستن آنها می شود ابتدا چوب ها را بخار می دهند تا انعطاف پذیر شوند.
پس از قرار دادن چوب های منعطف در کنار یکدیگر این قطعات مورد حرارت و گداخته شدن قرار می گیرند به طوری که قسمت سطحی چوب می سوزد .
حلقه های فنری فولادی به دور چوب های شکل گرفته متصل می شود به طوری که یک حلقه در انتهای بشکه یک حلقه در داخل و دو حلقه در قسمت محدب یا شکم بشکه به بشکه های چوبی وصل می شوند.
اما فراموش نکنید که پس از عملیات حرارت دادن تخته‌ها باید خنک شده و سپس حلقه ها دور این بشکه ها قرار بگیرند، زیرا در صورتی که داغ باشند حجم آنها کم شده و حلقه ها برای آن ها بزرگ می شوند و ممکن است از دور تخته ها بیفتند.

چاپ روی انواج سطوح چوبی صاف یا خمیده بشکه ، برای جت پرینتر چاپ روی بشکه ، عملیاتی ساده با کیفیت بالا است. امکان چاپ با انواع جوهر سفید و مشکی و رنگی با جت پرینترهای کداجت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.