جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟

یکی از سئوالات رایج مراکز تولیدی این است که جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟ انتخاب هایی که هنگام خرید دستگاه جت پرینتر باید در ذهن داشت، انتخاب دستگاه جت پرینتر دستی و یا ثابت است. اما کدام دستگاه راه حل مناسبی برای کدام دسته از مشتریان است؟

انتخاب جت پرینتر :  جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت ؟

اگر سه معیار میزان تولید، مکانیزه و یا غیرمکانیزه بودن خط تولید، و هزینه دستگاه را در نظر بگیریم، دستگاه جت پرینتر دستی مناسب کارگاه های کوچکی است که معمولا تیراژ محدودی دارند و خطوط تولیدشان نیز به صورت مکانیزه در نیامده است.

جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟
جت پرینتر دستی یا جت پرینتر ثابت؟

اما مهم ترین معیاری که معمولا به صورت کاربردی در زمان خرید جت پرینتر دستی و یا ثابت مورد نظر قرار می گیرد حجم و اندازه محصولی است که قرار است بر روی آن چاپ  صورت گیرد.  در صورتی که محصول بتواند بر روی نوار نقاله قرار بگیرد، معمولا از جت پرینتر ثابت و در غیر این این صورت از جت پرینتر ثابت استفاده می شود.

برای خطوط تولید صنایع بزرگ که به شکل معمول خطوط تولید سرعت زیادی داشته و محصولات به شکل مکانیزه بر روی خط تولید در حرکت اند و امکان توقف آنها وجود ندارد یا باعث کندی سرعت تولید می شود. برای خطوط تولید صنایع بزرگ، جت پرینترهای صنعتی که به صورت ثابت در خط تولید مورد استفاده قرار می گیرند، بهترین انتخاب هستند.

یک سیستم جت پرینتر ثابت صنعتی باید نکات زیر را پوشش دهد:

  1. شناسایی موقعیت محصول
  2. پاشش جوهر با فشار و سرعت مناسب طبق طبق طرح داده شده.
  3. خشک شدن و پایدار شدن رنگ پاشیده شده در بالاترین سرعت

از دیگر ویژگی هایی یک جت پرینتر صنعتی خوب باید به عملکرد تمام وقت و هزینه مالی نگهداری و تعمیرات پایین آن اشاره کرد.

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید :09128900624 – 09128888390