جت پرینتر چیست و چه کاربردی در صنایع دارد؟

از جت پرینترها برای چاپ بر روی بسته های مواد غذایی، نوشیدنی ها، گوشت، لبنیات، شیرینی و شکلات،  محصولات بهداشتی و آرایشی و دارویی، صنایع خودروسازی مانند فیلترهای هوا و روغن، صنایع لوله سازی، انواع لوله های پلیکا،  پروپیلن،لوله پی.وی.سی، و … استفاده می شود.
در زیر با نگاهی به پروژه های انجام شده در صنایع مختلف توسط مجموعه کداجت به کاربرد جت پرینتر پرداخته ایم. برای دیدن ویدیو های کارکرد جت پرینتر در صنایع مختلف به صفحه ویدیوهای چاپ آب معدنی، کارتن ، مواد شوینده و ویدیوهای صنایع غذایی، لوله سازی و جوهر سفید مراجعه کنید.

کاربرد جت پرینتر در صنایع شوینده، بهداشتی، آرایشی

صنایع شوینده، بهداشتی و دارویی با تولید انواع عطر، ادکلن، شامپو، کرم ها، لوسیون ها، رژلب، صابون ها، پودرهای شوینده و … نقشی مهم و بسزا در تامین سلامت و رفع نیازهای آرایشی و بهداشتی جامعه دارند. دستگاه های جت پرینتر درج اطلاعات مختلف بر روی بسته بندی های مختلفی که برای این نوع محصولات را بر عهده دارند. درج تاریخ، سری ساخت، و دیگر اطلاعات ساخت و تولید به مصرف کنندگان اطمنیان می دهد محصولی که استفاده می کنند سلامت آنها را تضمین می کند. همچنین  دستگاه های جت پرینتر از طریق چاپ با جوهر نامرئی می توانند اصالت و کیفیت محصول را به مشتری اعلام کنند.

چاپ با جت پرینتر روی شامپو
چاپ با جت پرینتر روی شامپو

چاپ در صنایع دارویی و پزشکی

صنایع دارویی و پزشکی با تولید انواع محصولاتی که مستقیما با سلامت افراد در ارتباط اند، در خطوط تولیدی خود از دستگاه های چت پرینتر برای درج اطلاعات مختلف مرتبط با تولید و مصرف محصول خود استفاده می کنند. چاپ بر روی داروهای مختلف، شربت ها، بسته بندی های مختلف، گاز استریل،محلول های ضدعفونی کننده  و … از جمله محصولاتی است که پیش از این در چاپ بر روی بسته بندی های آنها توسط مجموعه کداجت درصنایع مخلتف اجرا شده است.

چاپ در صنایع خودرو سازی

چاپ بر روی لنت، فیلتر و دیگر قطعات صنایع خودروسازی توسط جت پرینتر انجام می شود. یکی از چالش هایی که خصوصا قطعه سازان در صنایع خودروسازی در زمینه چاپ بر روی محصولاتشان دارند، رنگ تیره ی این محصولات است  و یا نیاز دارند تا بخاطر رقابت با محصولات مشابه خارجی با رنگی به جز رنگ سیاه بر روی محصولاتشان چاپ صورت پذیرد. جت پرینترهای عرضه شده توسط مجموعه کداجت این امکان را به صاحبان صنایع خودرو سازی می دهد تا با رنگ سفید و یا هر رنگ دلخواه دیگر با کیفیتی بالا بر روی قطعه و محصول خود اطلاعات مورد نظر خود شامل آرم و لوگو، سری ساخت و … را درج کند. یکی دیگر از قطعاتی که بر روی دستگاه های خودرو سازی استفاده می شود و با استفاده از دستگاه جت پرینتر بر روی آن اطلاعات درج می شود انواع فیلتر خودرو است. فیلتر هوا و روغن،  فیلتر کابین خودرو و در کل فیلتر خودروهای داخلی و خارجی که در ماشین استفاده می شوند، از جمله محصولات صنایع خودروسازی هستند که بر روی آنها توسط دستگاه های جت پرینتر چاپ انجام می شود.

چاپ در صنایع غذایی و نوشیدنی

می توان گفت صنایع غذایی و نوشیدنی پرکاربرد ترین صنعتی است که دستگاه های جت پرینتر در آن مشغول به کار هستند. هیچ محصول غذایی و نوشیدنی بی شک نمی تواند در بازار عرضه شود و حتی در صورت عرضه نیز نمی تواند خریداری پیدا کند، زیرا مصرف کنندگان می دانند که پیش از خرید لازم است حتما به تاریخ تولید و انقضا محصول توجه کنند. بنابراین استفاده از دستگاه جت پرینتر یک نیاز و ضرورت در صنایع غذایی و نوشیدنی است تا بتوان در وهله اول تاریخ تولید و انقضا و در درجه بعدی سایر اطلاعات مورد نیاز مشتری و صاحبان صنایع را بر روی بسته بندی ها درج کرد. استفاده از دستگاه های جت پرینتر برای درج تاریخ و اطلاعات دیگری بر روی محصولاتی نظیر آبمیوه، آب معدنی، گوشت و فرآورده های گوشتی، لبنیات، حبوبات، انواع شکلات، کلوچه، بیسکویت، نان و غیره کاربرد دارد.

چاپ با جت پرینتر در صنایع غذایی
چاپ با جت پرینتر در صنایع غذایی

چاپ در صنایع لوله سازی

یکی دیگر از صنایعی که درج اطلاعات مختلف مانند چاپ لوگو و آرم، و اطلاعات محصول توسط انواع جت پرینتر بر روی آنها درج می شود صنایع لوله سازی است. لوله های پی وی سی، پروپیلن، پوش فیت،  و دیگر محصولات صنایع لوله سازی از دستگاه های جت پرینتر استفاده می کنند. چاپ در این صنعت نیازمند توجه به موارد فنی مخصوص به خود است. برای مثال استفاده از جوهر سفید و دستگاه متراژ زن به جای فتوسل از نکاتی است که هنگام کار با دستگاه جت پرینتر لازم است به آن توجه شود. مجموعه کداجت افتخار دارد با سابقه ای طولانی در همکاری مشترک با واحدهای ساخت لوله کشور، دستگاه هایی متناسب با نیاز این صنعت ارائه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش مجموعه کداجت تماس بگیرید.

برای مشاوره ، خرید ، سرویس و نگهداری انواع جت پرینتر و لوازم جانبی ، با کداجت تماس حاصل فرمایید : 09128888390